Redaktionen

Blogg_header

Välkommen till Söndag – magasinet som inspirerar och berör. Här kommer du kändisarna in på livet. Vi nosar upp livsstilstrender, guidar dig bland må bra-metoder och hjälper dig att hitta din stil i modedjungeln.

Varje nummer är extrakryddat med mat, vin, korsord och aktuella reportage.
Söndag är Sveriges största kvällstidningsbilaga och vänder sig till hela familjen.

Veronica Larsson
Redaktör
veronica.larsson@aftonbladet.se

Lina Lindkvist
Bitr redaktör
lina.lindkvist@aftonbladet.se

Gunilla Granqvist
Redigeringssamordnare
gunilla.granqvist@aftonbladet.se

Marlene Segelsbo
Redigerare/kryssansvarig
marlene.segelsbo@aftonbladet.se

Monika Israelsson
Reporter/Vikarierande bitr redaktör
monika.israelsson@aftonbladet.se

Jenny Alexandersson
Reporter/hovexpert
jenny.alexandersson@aftonbladet.se

Johan Gunnarsson
Reporter/matredaktör
johan.gunnarsson@aftonbladet.se

Hanna Hallin
Redigerare/notisredaktör/sociala medier
hanna.hallin@aftonbladet.se

Hanna Radtke Bergström
Reporter/hälsaredaktör (Föräldraledig)
hanna.radtke@aftonbladet.se

Ann-Louise Alexandersson
Redigerare
ann-louise.alexandersson@aftonbladet.se

  • Chefredaktör, vd och ansvarig utgivare: Sofia Olsson Olsén
  • Stf ansvarig utgivare: Lena Mellin
  • Redaktionschef: Håkan Andreasson
  • Sajtchef: Andreas Aspegren
  • Besöksadress: Västra Järnvägsgatan 21, Stockholm
  • Org.nr: 556100-1123
  • Momsregistreringsnr: SE 556100-112301
  • Kontakt: förnamn.efternamn@aftonbladet.se
  • Aftonbladet Plus Kundcenter: tipsa@aftonbladet.se
  • Telefon växel: 08 725 20 00
  • FÖLJ OSS

© Aftonbladet Hierta AB